Inne

Buty narciarskie – dlaczego nie mogą być za duże?

Czy kiedykolwiek miałeś obolałe stopy na nartach? Drętwienie? Zamrażające palce? Kolejny raz odwiedzany serwis butów narciarskich i bez zmian? Większość narciarzy doświadczyło tego w pewnym momencie, a przyczyną tego są zbyt ciasne buty. Jednocześnie nie powinieneś nosić zbyt luźnych butów. Jeśli nie możesz poruszyć palcami lub jeśli but ściska stopę, może to prowadzić do poważnych problemów ze stopami.

Dlaczego to zdarza się tak często?

Powodem, dla którego ludzie kupują zbyt duże buty narciarskie, jest to, że popełniają błąd, próbując butów narciarskich w taki sam sposób, w jaki przymierzają zwykłe buty. Większy rozmiar buta może wydawać się bardziej komfortowy, gdy go wypróbujesz w sklepie – jednak duży rozmiar sprawi, że zbyt mocno dokręcisz but wokół stopy. Spowoduje to nacisk i odcięcie przepływu krwi, co prowadzi do skurczów i zimnych stóp. Zamiast tego, jeśli wybierzesz but narciarski, w który możesz po prostu wcisnąć stopę, wystarczy tylko zamknąć klamry, aby but był dobrze dopasowany – co potwierdzi każdy dobry serwis butów narciaeskich. Dopasowanie, którego szukasz, wygląda tak, jakbyś stał w pustych skorupach butów i wlewał tynk do buta i pozwalał mu stwardnieć. W przeciwieństwie do butów, większe buty narciarskie nie są bardziej komfortowe i zdecydowanie nie są cieplejsze. Jeżeli masz trudność w dostosowaniu butów do stopy to pomocną dłoń znajdziesz u specjalistów z https://www.skifanatic.pl/serwis/ którzy są do Twojej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu!

Skąd wiedzieć czy są za duże?

Buty powinny być dopasowane, ale nie mogą ściskać ani wywierać nacisku na określony obszar stopy. Palce zwykle dotykają przodu, gdy stoisz prosto. Niewielka przestrzeń jest jednak tworzona, gdy palce poruszają się do tyłu o kilka milimetrów, gdy przechylają się do przodu w pozycję narciarską.