Inne

Czy operacje piersi to zabiegi inwazyjne?

Tak. Wszelkiego rodzaju zabiegi związane ze zmianą kształtu, podniesieniem, zmianą rozmiaru piersi i ich brodawek wiążą się z poważną ingerencją i powinny być gruntownie przemyślane. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że w przypadku piersi nie można liczyć na to, że wszystko skończyć się jedynie na pojedynczym zabiegu. Z wiekiem skóra zmienia swoją elastyczność, a umieszczone pod nią implanty trzeba z czasem wymieniać. Dlatego też decydując się na operację powiększania biustu, na przykład trzeba wziąć pod uwagę regularne kontrole i powrót do kliniki po dobrych kilku latach na kolejne zabiegi. Operacja biustu to poważna decyzja.

Podniesienie piersi a ich powiększanie

W związku z potrzebą cięcia skóry obie operacje wiążą się z dużą ingerencją chirurgiczną, ale bez wykonania tych czynności nie będą możliwe. Powiększenie piersi wiąże się z ich nacięciem od dołu, po obwodzie i czasami również pionowo. W rezultacie otrzymuje się otwór przypominający dziurkę od klucza, który umożliwia skuteczne przesunięciu brodawek ku górze. Po przesunięciu brodawek następuje usunięcie nadmiaru skóry oraz zszycie i napięcie skóry, która pozostała. Powiększenie piersi wiąże się z większą ingerencją, która polega na innych cięciach oraz na wprowadzeniu specjalnie dobranego implantu.

Operacja biustu – jak należy się do niej przygotować?

Oprócz rutynowych badań, zlecanych przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej w tym przypadku będzie trzeba przeprowadzić USG lub mammografię piersi. Operacja związana ze zmianą kształtu lub rozmiaru biustu wiąże się z poddaniem się znieczuleniu ogólnemu, dlatego przed zabiegiem należy pozostać na czczo przynajmniej przez sześć godzin.