Inne

Czy operacje piersi to zabiegi inwazyjne?

Tak. Wszelkiego rodzaju zabiegi związane ze zmianą kształtu, podniesieniem, zmianą rozmiaru piersi i ich brodawek wiążą się z poważną ingerencją i powinny być gruntownie przemyślane. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że w przypadku piersi nie można liczyć na to, że wszystko skończyć się jedynie na pojedynczym zabiegu. Z wiekiem skóra zmienia swoją elastyczność, a umieszczone pod nią implanty trzeba z czasem wymieniać. Dlatego też decydując się na operację powiększania biustu, na przykład trzeba wziąć pod uwagę regularne kontrole i powrót do kliniki po dobrych kilku latach na kolejne zabiegi. Operacja biustu to poważna decyzja.

Podniesienie piersi a ich powiększanie

W związku z potrzebą cięcia skóry obie operacje wiążą się z dużą ingerencją chirurgiczną, ale bez wykonania tych czynności nie będą możliwe. Powiększenie piersi wiąże się z ich nacięciem od dołu, po obwodzie i czasami również pionowo. W rezultacie otrzymuje się otwór przypominający dziurkę od klucza, który umożliwia skuteczne przesunięciu brodawek ku górze. Po przesunięciu brodawek następuje usunięcie nadmiaru skóry oraz zszycie i napięcie skóry, która pozostała. Powiększenie piersi wiąże się z większą ingerencją, która polega na innych cięciach oraz na wprowadzeniu specjalnie dobranego implantu.

Operacja biustu – jak należy się do niej przygotować?

Oprócz rutynowych badań, zlecanych przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej w tym przypadku będzie trzeba przeprowadzić USG lub mammografię piersi. Operacja związana ze zmianą kształtu lub rozmiaru biustu wiąże się z poddaniem się znieczuleniu ogólnemu, dlatego przed zabiegiem należy pozostać na czczo przynajmniej przez sześć godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *