Inne

Czy stosowanie leków przeciw hemoroidom jest skuteczne?

Każda osoba, która doświadczyła kiedyś hemoroidów, wie, że jest to przypadłość niezwykle bolesna i przykra. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której chory zbagatelizowałby temat i podjął się normalnego funkcjonowania bez jakichkolwiek leków. Oczywiście wszystko jest możliwe, chociaż funkcjonowanie z ostrym bólem wydaje się dosyć kiepskim rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy takie preparaty jak Ruskorex – silnie działające, przeciwbólowe i przede wszystkim przeciwzapalne leki, które pomagają nam szybko swobodnie siadać.

Maść czy czopki?

Jeżeli guzki krwawnicze pojawiają się jedynie na zewnątrz odbytu, być może wystarczy zastosowanie maści, która pozwoli na złagodzenie objawów i szybkie cofnięcie się guzków do wewnątrz. Nigdy jednak nie ma pewności co do głębokości powstawania guzków, dlatego z problemem warto jest się szybko zgłosić do lekarza, który sprawdzi, jak wygląda sprawa. Oczywiście nie każdy jest w stanie w takiej sprawie udać się do specjalisty, dlatego też istnieją leki bez recepty, które możecie nabyć i nimi możemy się ratować. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do głębokości powstawania naszych hemoroidów to zastosujemy zarówno maść, jak i czopki, które działając wewnątrz będą wpływać na guzki wolniej i skuteczniej niż samotna maść.

Ruskorex – jak długo można stosować lek?

Biorąc pod uwagę jedynie informacje zawarte w ulotce i to, że nasze serce i ciśnienie cieszą się przebywaniem w normie zdrowotnej można jedynie stwierdzić, że kuracja nie powinna przekraczać dwóch tygodni. Oczywiście domowe leczenie może trwać krócej i będzie skuteczne – trzeba jednak obserwować swój organizm i zaprzestać stosowania leku dopiero kilka dni po ustaniu objawów albo właśnie po dwóch tygodniach od pierwszego dnia stosowania maści i czopków.