Inne

Gdzie skupuje się złoto?

Inwestowanie w złoto nie jest aż tak problematyczne, jak mogłoby się wydawać, jednak trzeba brać pod uwagę, że podczas planowania inwestycji w kruszec, sprzedaż złota może czasem okazać się dość trudna. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to bardzo drogi kruszec co sprawia, że osoby indywidualne praktycznie go nie skupują. W takim wypadku trzeba korzystać z usług dużych firm, takich jak mennice, które na co dzień zajmują się obrotem metalami szlachetnymi w różnych formach. Wiele mennic deklaruje, że jeśli kupuje się u nich złoto inwestycyjne, gwarantują na piśmie, że w przypadku chęci sprzedaży, mennice odkupią złoto od swojego klienta po aktualnych cenach rynkowych.

Sprzedaż złota w mennicach

Sprzedawanie złota oraz innych metali w mennicach wydaje się najwygodniejszą opcją, gdyż można tam po prostu zawieźć złoto, które zostanie odpowiednio sprawdzone pod kątem autentyczności, a następnie dojdzie do rozliczenia transakcji. Jest to na pewno najwygodniejsza forma, zwłaszcza gdy dysponuje się dużymi ilościami tego drogiego metalu. Sprzedaż złota jest jednak możliwa również w innych mennicach, niż w tych, w których się je kupowało. Ta uniwersalność jest wielką zaletą inwestowania w złoto. Można mieć pewność, że można je będzie sprzedać w dowolnym czasie, a także w dowolnym kraju na świecie.

Sprzedaż złota na giełdach

Dzisiejsze czasy przyniosły rozwój rynków finansowych oraz wszelkiego rodzaju domów maklerskich, co daje możliwość inwestowania w metale szlachetne, nawet nie widząc ich fizycznie na oczy. Decydując się na tą opcję, sprzedaż złota jest bardzo łatwa, gdyż wystarczy złożyć odpowiednie zlecenie u swojego brokera.