Wnętrze

Jakie łóżko wybrać?

Sypialnia, chociaż należy do najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu, powinna być estetyczna i stylowa. W odróżnieniu od salonu czy jadalni, w większości przypadków nie znajduje się w niej zbyt wiele mebli. Wbrew pozorom, taki stan rzeczy wcale nie ułatwia zadania podczas aranżacji wnętrza – te elementy wyposażenia, które się tam znajdują, przykuwają jeszcze większą uwagę niż zazwyczaj. To bardzo ważne, aby dobrze skomponować je z ogólnym wystrojem pokoju, w przeciwnym razie narazimy się na designerską klapę.

Rama łóżka – z czego powinna być wykonana?

Częścią łóżka, która najbardziej rzuca się w oczy, jest jego rama. Na rynku dostępne są rozmaite jej wariacje – metalowe, drewniane czy z tworzywa sztucznego. Bardzo popularne są także materace lateksowe, które powszechnie uznaje za opcję o najbardziej przytulnym charakterze. W odróżnieniu od zimnego metalu czy surowego drewna, materiał tapicerski jest bardzo przyjemny w dotyku. Rzecz jasna, ostateczna decyzja zależy od wielu czynników, w tym ogólnego wystroju sypialni.

Z czym łóżko powinno się komponować?

Każda osoba ma nieco inną wizję idealnej sypialni, ograniczoną wyłącznie dostępnymi środkami pieniężnymi. Poza łóżkiem, znajduje się tam zazwyczaj nocny stolik, ewentualnie komoda z telewizorem czy niewielka szafa. Wybierając preferowane posłanie, należy przede wszystkim zastanowić się, czy dobrze wygląda w towarzystwie pozostałych mebli. Bezpieczną opcją są łóżka tapicerowane, gdyż ich uniwersalny charakter łatwo komponuje się zresztą wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *