Wnętrze

Jakie łóżko wybrać?

Sypialnia, chociaż należy do najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu, powinna być estetyczna i stylowa. W odróżnieniu od salonu czy jadalni, w większości przypadków nie znajduje się w niej zbyt wiele mebli. Wbrew pozorom, taki stan rzeczy wcale nie ułatwia zadania podczas aranżacji wnętrza – te elementy wyposażenia, które się tam znajdują, przykuwają jeszcze większą uwagę niż zazwyczaj. To bardzo ważne, aby dobrze skomponować je z ogólnym wystrojem pokoju, w przeciwnym razie narazimy się na designerską klapę.

Rama łóżka – z czego powinna być wykonana?

Częścią łóżka, która najbardziej rzuca się w oczy, jest jego rama. Na rynku dostępne są rozmaite jej wariacje – metalowe, drewniane czy z tworzywa sztucznego. Bardzo popularne są także materace lateksowe, które powszechnie uznaje za opcję o najbardziej przytulnym charakterze. W odróżnieniu od zimnego metalu czy surowego drewna, materiał tapicerski jest bardzo przyjemny w dotyku. Rzecz jasna, ostateczna decyzja zależy od wielu czynników, w tym ogólnego wystroju sypialni.

Z czym łóżko powinno się komponować?

Każda osoba ma nieco inną wizję idealnej sypialni, ograniczoną wyłącznie dostępnymi środkami pieniężnymi. Poza łóżkiem, znajduje się tam zazwyczaj nocny stolik, ewentualnie komoda z telewizorem czy niewielka szafa. Wybierając preferowane posłanie, należy przede wszystkim zastanowić się, czy dobrze wygląda w towarzystwie pozostałych mebli. Bezpieczną opcją są łóżka tapicerowane, gdyż ich uniwersalny charakter łatwo komponuje się zresztą wyposażenia.