Inne

Panele elewacyjne, którym słońce niestraszne

W tym krótkim artykule spojrzymy na panele elewacyjne z wbudowanym filtrem słonecznym. Wszyscy wiemy, że długotrwałe narażenie na promieniowanie ultrafioletowe (UV) ze słońca może uszkodzić naszą skórę – i ma taki sam wpływ na tworzywa z których wykonane są standardowe panele elewacyjne, co powoduje ich degradację z czasem. Jednak rynek znalazł na to sposób – można dzisiaj dostać produkty takie jak panele elewacyjne drewnopodobne które wyróżniają się wykorzystaniem naturalnego minerału zwanego dwutlenkiem tytanu – tego samego minerału, który jest stosowany w kremach do opalania. Dzięki temu takie produkty są przydatne nawet przez 20 lat, a kolorystyka ich nie blaknie przez dekadę.

Trwałość, która się ceni

Wybierając produkty do projektów DIY, zwłaszcza te znajdujące się na zewnątrz nieruchomości, takie jak panele elewacyjne, musisz wiedzieć, że będą trwałe. To, że postawisz na panele elewacyjne drewnopodobne gwarantuje Ci, że powierzchnia ta nie gnije jak drewno, a i nie zniszczy je rdza tak jak to robi, gdy chodzi o metal. Nie będzie też pękać, wypaczać się, przebarwiać się ani miewać pęcherzów, gwarantując spokój dla Ciebie i Twojego domu przez długi czas.

Gwarancje – przypilnuj ich!

Gwarancje producenta mogą wprowadzać w błąd. Czasami okazuje się, że nie dostajesz tego, czego się spodziewałeś, dlatego dobrze zawsze się zapoznaj z gwarancją gdy kupujesz takie produkty. Nawet jeśli producent zapewnia Ci ich innowacyjną technologię – upewnij się, że wszystko jest na piśmie i że może Ci zagwarantować tą samą różnorodność, dokładne dopasowanie koloru i wytrzymałość, brak blaknięcia i odbarwienia.