Łazienka

Piękne meble do łazienki

Czasem bywa tak, że w łazience chcielibyśmy zmieścić absolutnie wszystko, a niestety – ze względu na metraż nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele. To nie znaczy jednak, że mamy rezygnować z przynajmniej kilku niewielkich, ale bardzo funkcjonalnych mebli, które pozwolą nam oszczędzić miejsce w innych pomieszczeniach. Warto mieć jednak na uwadze także to, aby wybierać do łazienki takie meble, które będą łatwe do utrzymania w czystości, ale i takie, do których wykonania wybrano materiały wysokiej jakości, które dobrze poradzą sobie z wilgocią.

Żeby mieć miejsce na wszystko

Warto pamiętać o tym, aby wybierać takie meble, które nie mają odkrytych półek. W łazience zawsze przechowuje się dużo wszystkiego – od ręczników przez kosmetyki po środki czystości. Jeśli to wszystko będziemy mieć na wierzchu – nasza łazienka będzie sprawiała wrażenie bardzo zagraconej. Natomiast pięknie będą wyglądać szafy z dużymi, lakierowanymi frontami – a jeśli nasza łazienka jest mała, warto wybrać meble w jasnym kolorze. Wskazana jest też wtedy klasyczna biel.

Aby zaoszczędzić przestrzeń

Decydując się na meble łazienkowe w komplecie – np. zestawienie szafki pod umywalkę i słupka na ręczniki – sprawdźmy, czy w słupku dostępny jest specjalny kosz na brudne pranie. Jeśli tak – uda się nam zaoszczędzić przestrzeń, a nasze pranie nie będzie leżeć na widoku. Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest też wąska, dodatkowo wydzielona część szafy z boku takiego słupka, gdzie można schować mopy oraz miotły – to także takie akcesoria, na które ciężko jest znaleźć dobre miejsce do przechowywania.