Łazienka

Jakie meble warto umieścić w łazience?

Jeśli nasza łazienka do najmniejszych nie należy, warto pomyśleć o tym, aby umieścić w niej funkcjonalne meble, które zwiększą ilość przestrzeni do przechowywania. Z biegiem lat sami przekonamy się, że takiej przestrzeni nigdy nie jest za dużo. Meble będą też niesamowitą dekoracją każdej łazienki.

Łazienka praktycznie urządzona

W tradycyjnych kompletach mebli łazienkowych znajdziemy oczywiście szafkę pod umywalkę, a także wąski, ale dość wysoki słupek, w którym wygodnie jest przechowywać ręczniki. Miejsce pod umywalką jest dobrym miejscem do przechowywania chociażby środków czystości. Kupując takie meble łazienkowe możemy też zdecydować się na słupek ze specjalnym koszem wewnątrz, gdzie możemy gromadzić brudne pranie. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest też, aby z jednej strony słupek posiadał dodatkową, wąską na około 20 cm część, w której zmieszczoną się mopy, szczotki oraz miotły, które w przeciwnym razie musiałyby znajdować się na wierzchu.

Czy coś jeszcze się zmieści?

Jeśli jednak mamy miejsce na coś więcej – zawsze warto zdecydować się na dodatkową szafę lub też komodę, która będzie mogła pomieścić na przykład pościel lub też różne domowe sprzęty jak odkurzacz, doniczki, miski i inne przedmioty, na które zawsze trudno jest nam wygospodarować miejsce. Wybierając meble dbajmy też o to, aby materiały z jakich będą one wykonane były odporne na wilgoć, gdyż w łazience zazwyczaj jest jej więcej. Bardzo modnym rozwiązaniem są meble z lakierowanymi frontami, które mają piękny połysk i łatwo jest utrzymać je w czystości.