Wnętrze

Kiedy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Od jakiegoś czasu usłyszeć można o tak zwanych wirtualnych biurach, które najczęściej znajdują się w prestiżowych biurowcach w dobrych częściach większych miast. Taka usługa outsourcingu obsługi biurowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma bowiem konieczności, aby ktokolwiek z pracowników fizycznie przebywał pod adresem biura, a swoje obowiązki osoby zatrudnione mogą wykonywać z dowolnego miejsca, nawet z domu. Wirtualne biura oferują przede wszystkim adres, którym można posługiwać się w kontaktach z kontrahentami i klientami. Na jakie jeszcze usługi można liczyć?

Co zapewnia biuro wirtualne?

Decydując się na tego typu usługę, zyskujemy przede wszystkim prestiżowy adres. Poza tym, w biurowcu znajduje się skrzynka pocztowa, do której trafia cała korespondencja. Można również wynająć powierzchnie, gdzie bezpiecznie przechowywana jest cała niezbędna dokumentacja. Biuro wirtualne bardzo często umożliwia też wynajem sal konferencyjnych i innych pomieszczeń, na przykład w celu przeprowadzenia szkolenia, czy sali biznesowej. Można również liczyć na usługę centrali telefonicznej, czy skrzynki e-mail. Biuro wirtualne gwarantuje też indywidualne numery telefonów, niekiedy obsługę księgową, czy prawną. Wiele zależy od rodzaju podpisanej umowy.

Dla kogo wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem?

Na pewno nie każda firma może zdecydować się na biuro wirtualne. Jeśli często pojawiają się klienci lub kontrahenci, zdecydowanie lepiej jest posiadać faktyczne biuro pod wskazanym adresem, aby nikt nie pocałował przysłowiowej klamki. Wirtualna placówka to doskonałe rozwiązanie dla firm, które większość usług świadczą online lub przez telefon. Często na taki krok decydują się też niewielkie firmy, na przykład jednoosobowe. Coraz częściej usługę można zamówić na przykład tylko na miesiąc, aby najpierw wypróbować możliwości, jakie daje i móc podjąć dalsze decyzje. Taka opcja zdecydowanie pozwala na oszczędność kosztów, ale ma też swoje minusy, o których trzeba pamiętać.