Łazienka

Łazienka mądrze pomyślana

Łazienka jest zazwyczaj takim pomieszczeniem, w których chcielibyśmy zmieścić bardzo wiele różnych rzeczy, a niestety posiadany przez nas metraż nie zawsze na to pozwala. Jeśli jednak mamy taką możliwość – także i w tym miejscu warto zaprojektować komodę, szafkę, a może i nawet półki. Meble łazienkowe są praktyczne, bo pozwalają uzyskać jakże cenne miejsce do przechowywania.

Łazienka dopasowana do potrzeb

Oczywiście, podstawowym meblem łazienkowym jest szafka, na której stoi umywalka. W takiej szafce zawsze można zmieścić środki czystości, proszki do prania, a nawet kosmetyki. Dodatkowo, jeśli tylko pozwala nam na to miejsce w łazience, warto zaopatrzyć się także w osoby słupek, który pomieści w środku ręczniki. Meble łazienkowe tego rodzaju mogą być meblami stojącymi na podłodze, osadzonymi na zgrabnych nóżkach, ale mogą też być wiszące.

A może jeszcze coś?

Materiały wykorzystane do stworzenia mebli jakościowych powinny być wytrzymałe i odporne na wilgoć. Bardzo wiele szafek łazienkowych posiada lakierowane fronty, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, możemy pozwolić sobie jeszcze na dodatkową szafę (którą na przykład przeznaczymy na różnego rodzaju sprzęty gospodarcze i akcesoria do sprzątania) lub też komodę, w której będziemy mogli na przykład umieścić pościel. Na ścianach interesująco mogą wyglądać niewielkiej wielkości półki, które będą stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków. Na takiej półce możemy takie kosmetyki posegregować w różnego rodzaju koszyczkach.